مزرعه هندوانه Watermelon farm
ساعت ۱:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱٢/٢٤  کلمات کلیدی:

سلام دوست عزیز

مزرعه هندوانه Watermelon farm

هندوانه از صیفی جات پر طرفدار می باشد . که در شب یلدا در همه خانه ها پیدا می شه و البته در تابستان هندوانه خنک عطش را فرو می نشاند .

جالب هست بدانید بر خلاف تصور عمومی هندوانه در اشکال و رنگ های مختلفی در دنیا وجود دارد و کاشته و مصرف می شود . هندوانه های کوچک تا هندوانه های بزرگ ، از گرد تا بیضی کامل . رنگ پوست هم خیلی متنوع هست گاهی سفید و گاهی سبز تیره به سیاهی می خورد و گاهی یک دست و گاهی راه راه . مغز هندوانه هم از سفید و نارنجی و صورتی تا قرمز وجود دارد . برخی هندوانه ها دانه دار و برخی کاملا بدون دانه هستند .

کلا برای هر سلیقه ای هندوانه وجود دارد .

برای هندوانه تقویت خاک بسیار مهم می باشد و اگر بتوانید کود زیر که شامل کمپوست قوی ( ترکیب ویژه ای از کودهای مختلف )  باشد را هنگام آماده کردن زمین در زیر خاک کنید ، می توانید در ادامه رشد قوی در بوته ها ببینید و در نهایت با کمترین میزان کودهای شیمیایی بهترین عملکرد را داشته باشید . معمولا بذرها پس از کاشت آبیاری شده و آبیاری بعدی زمانی که بوته ها رشد مناسبی ( 5 – 6 برگی ) کرده اند داده می شود . همراه آبیاری اولین کود مایع غنی شده داده می شود و اولین ترکیب محلول پاشی انجام می گیرد . مراحل مختلف تغذیه در فاصله های زمانی مناسب و بسته به نیاز بوته ها بایستی صورت گیرد تا رشد مناسب و باردهی مناسب شاهد باشیم .

مزرعه هندوانه

عکس مزرعه ای که مشاهده می کنید شامل بخشی از بذرهای آزمایشی جدید می باشد و بخشی دیگر حدود ده هکتار هم زیر پوشش نظارت ما می باشد . بذرهای آزمایشی هندوانه های کریمسون سویت بیضی می باشند .

موقعیت مزرعه : ایران / بوشهر / منطقه وحدتیه

شما هم می توانید برای نظارت و یا کود و سم به صورت تخصصی برای مزارع هندوانه با ما در ارتباط باشید .

Watermelon Farm

Watermelon planting and fertilizer to farm, for better plant growth and high productivity

Fertilisation timely is important for Watermelon plant growth  


 
بیماری سفیدک در پونه Powdery mildew fungi
ساعت ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱٢/٢٠  کلمات کلیدی:

سلام دوست عزیز

بیماری سفیدک در پونه Powdery mildew fungi

پونه از خانواده نعنا هست و در طب سنتی کاربرد های فراوانی دارد . و استفاده آن در آشپزی به دلیل عطر فوق العاده اش طرف داران زیادی دارد .

تکثیر آن از طریق ریشه هایش هست و می توانید تکه ای از گیاه پونه همراه ریشه را در گلدان یا باغچه خودتان کشت کنید ، این بوته خودش رشد کرده و گسترش پیدا می کنه .

خاک نسبتا سبک و شامل خاک برگ و خاک معمولی باغچه را می پسندد و اگر رطوبت خوبی برایش فراهم کنید و بتوانید دو هفته یکبار به آن کود دهید محصول خوبی برداشت خواهید کرد و البته ناگفته نماند که یک گیاه دایمی هست .

پونه ای که در عکس می بینید بیماری سفیدک پودری دارد که یک بیماری قارچی هست . راه درمانش کاهش رطوبت و استفاده از سمی هست به نام " توپاز " و اگر هم می خواهید بدون استفاده از سموم تولید کنید می توانید اول رطوبت را کاهش دهید و قسمت های آلوده را برداشت نموده و همچنین در نهایت از کودی به نام " سولفورین کار " را بر روی آن اسپری کنید تا علاوه بر تقویت بوته های پونه ، بیماری سفیدک پودری را نیز کنترل نمایید .

Powdery mildew fungi

The Cure: Reduction humidity, The use of liquid sulfur, Use of fungicide 


 
کاشت تربچه در خانه
ساعت ۱:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٩/٢٢  کلمات کلیدی:

کاشت تربچه در بالکن و گلدان دست ساز

یکی از سرگرمی های مفید که مزایای خیلی زیادی خواهد داشت ، کاشت سبزیجات در خانه هست . این کار علاوه بر ایجاد روحیه شاد و سر زنده برای اعضای خانواده می تواند با تولید سبزجات سالم و بدون باقی مانده سموم شیمیایی  نقش مهمی در سلامت شما داشته باشد .

تربچه از ساده ترین سبزی هایی هست که می توانید در حیاط و باغچه و حتی بالکن خانه و در یک گلدان کوچک کشت کنید . این تصویر تربچه های کشت شده خودم در بالکن خانه هست که تازه سبز شدن و تا چند روز دیگه تربچه های خوشمزه ای را سر سفره برایمان خواهند آورد . 

 

 

کاشت تربچه در خانه

 

 

خاک مناسب شامل دو قسمت خاک معمولی باغچه ، یک قسمت خاک برگ و اگر در حیاط و باغچه هست مقداری هم کود مرغی یا گوسفندی پوسیده به خاک اضافه کنید . بذرها رو در عمق نیم تا یک سانتی متری کشت کنید و منتظر سبز شدن و تربچه  های قرمز و زیبا باشید .

 

 

راستی این باکس ها دست ساز هستن و از پالت های چوبی دور ریختی و بازیافتی ساخته شده اند . 

کلمات کلیدی : کاشت تربچه ، سبزی کاری در خانه ، سبزی ارگانیک 

Planting Radishes at home

Planting Radishes at home in Handmade box

Keywords: Planting vegetables at home, Organic vegetables, Planting Radishes  


 
← صفحه بعد صفحه قبل →
.: Weblog Themes By VatanSkin :.