سلام دوستان 

این عکس های مزرعه کدوی زرد طلایی هست . از نظر طعم و مزه تفاوت معنا داری با کدوهای معمولی نداره ولی رنگ زرد طلایی آن ، جذب کننده هست و معمولا هر خریداری را جذب می کنه که حتی برای یکبار هم که شده آن را امتحان کند . از نظر پخت و تهیه غذا با توجه به رنگ متفاوتی که داره و ایجاد تنوع رنگ در پخت و پز باعث افزایش اشتها می شه . 

 مزرعه کدو زرد طلایی

یکی از بیماری های خیلی شایع در مورد بوته های کدو سفیدک پودری ( سفیدک سطحی ) می باشد . که راه درمان آن استفاده از قارچ کش توپاز ، کالکسین و یا ترکیب سولفورین کا می باشد . 

مزرعه کدو زرد طلایی

دوستانی که تمایل به خرید در سطح عمده و یا بسته بندی شده جهت عرضه در فروشگاه ها را دارند با ما در ارتباط باشند . 

 مزرعه کدو زرد طلایی

 تاريخ : ۱۳٩٤/۳/۱٦ | ۱٢:٢٢ ‎ق.ظ | نویسنده : سعید رضایی زاده | نظرات ()

سلام دوستان

پس از گذشت حدود 20 روز از کاشت بذرهای گوجه گیلاسی ها حدود 5 سانتی متر رشد کردند و اولین مرحله کود تقویتی همراه آبیاری به صورت رقیق استفاده کردم . اسم این کود ( هورت کراپ اکسترا ) می باشد و شامل اسید آمینه و قند و دیگر عناصر غذایی می باشد و کمک می کنه رشد ریشه ها بهتر شده و همچنین بوته ها به تنش های احتمالی مقاوم شوند . 

 

The first stage of fertilizar twenty days after soeing seeds. including amino acid , glucose and other nutrients تاريخ : ۱۳٩٤/۱/٢٩ | ۳:۳٧ ‎ق.ظ | نویسنده : سعید رضایی زاده | نظرات ()

سلام دوست عزیز

مزرعه هندوانه Watermelon farm

هندوانه از صیفی جات پر طرفدار می باشد . که در شب یلدا در همه خانه ها پیدا می شه و البته در تابستان هندوانه خنک عطش را فرو می نشاند .

جالب هست بدانید بر خلاف تصور عمومی هندوانه در اشکال و رنگ های مختلفی در دنیا وجود دارد و کاشته و مصرف می شود . هندوانه های کوچک تا هندوانه های بزرگ ، از گرد تا بیضی کامل . رنگ پوست هم خیلی متنوع هست گاهی سفید و گاهی سبز تیره به سیاهی می خورد و گاهی یک دست و گاهی راه راه . مغز هندوانه هم از سفید و نارنجی و صورتی تا قرمز وجود دارد . برخی هندوانه ها دانه دار و برخی کاملا بدون دانه هستند .

کلا برای هر سلیقه ای هندوانه وجود دارد .

برای هندوانه تقویت خاک بسیار مهم می باشد و اگر بتوانید کود زیر که شامل کمپوست قوی ( ترکیب ویژه ای از کودهای مختلف )  باشد را هنگام آماده کردن زمین در زیر خاک کنید ، می توانید در ادامه رشد قوی در بوته ها ببینید و در نهایت با کمترین میزان کودهای شیمیایی بهترین عملکرد را داشته باشید . معمولا بذرها پس از کاشت آبیاری شده و آبیاری بعدی زمانی که بوته ها رشد مناسبی ( 5 – 6 برگی ) کرده اند داده می شود . همراه آبیاری اولین کود مایع غنی شده داده می شود و اولین ترکیب محلول پاشی انجام می گیرد . مراحل مختلف تغذیه در فاصله های زمانی مناسب و بسته به نیاز بوته ها بایستی صورت گیرد تا رشد مناسب و باردهی مناسب شاهد باشیم .

مزرعه هندوانه

عکس مزرعه ای که مشاهده می کنید شامل بخشی از بذرهای آزمایشی جدید می باشد و بخشی دیگر حدود ده هکتار هم زیر پوشش نظارت ما می باشد . بذرهای آزمایشی هندوانه های کریمسون سویت بیضی می باشند .

موقعیت مزرعه : ایران / بوشهر / منطقه وحدتیه

شما هم می توانید برای نظارت و یا کود و سم به صورت تخصصی برای مزارع هندوانه با ما در ارتباط باشید .

Watermelon Farm

Watermelon planting and fertilizer to farm, for better plant growth and high productivity

Fertilisation timely is important for Watermelon plant growth  تاريخ : ۱۳٩۳/۱٢/٢٤ | ۱:۱٦ ‎ب.ظ | نویسنده : سعید رضایی زاده | نظرات ()
.: Weblog Themes By VatanSkin :.