ما برای بهترین بودن تلاش می کنیم

سلام دوست عزیز

تنظیم کننده رشد گیاهان

اکوکوئل زینک

این محصول توسط شرکت فیوچراکو در اسپانیا که تولید کننده انواع کودهای تغذیه ای ، محرکهای رشد گیاه ، ترکیبات مقاوم کننده گیاه در برابر امراض و تنشهای محیطی و عوامل بیولوژیکی کنترل آفات و بیماری های گیاهی می باشد تولید شده و به صورت انحصاری توسط شرکت فروغ دشت در کشور ایران توزیع می گردد .

جذب روی توسط گیاه با افزایش اسیدیته خاک به صورت چشمگیری کاهش می یابد به نحوی که در خاکهای قلیایی و حتی در بعضی خاکهای که دارای PH مناسبی هستند کمبود این عناصر مشاهده شده است . علائم کمبود روی عمدتا بر روی برگهای جوان مشاهده می شود گیاهان دارای کمبود روی برگهای کوچکتری داشته و برگشان زودتر می ریزد . از نظر ظاهری علائم کمبود این عنصر بسیار شبیه به علائم کمبود آهن است و بایستی توجه داشت که علائم کمبود این دو عنصر با هم اشتباه نشود . از جمله فعالیت های اصلی روی در گیاهان فعال کردن آنزیمهای گیاهی می باشد . روی همچنین در ساخت اسید نوکلئیک و در متابولیسم اکسین و دیگر هورمون های گیاهی نقش عمده ای دارد .

اکوکوئل زینک دارای 15% روی با ( کلات Zn – EDTA ) و به صورت پودر جامد می باشد . این کود جهت رفع کمبود روی در گیاهان استفاده می شود . در تمام دوره رشدی گیاه و چنانچه علائم کمبود روی در گیاه مشاهده گردید مورد استفاده قرار داد .

الگوی استفاده از اکوکوئل زینک برای برخی از محصولات کشاورزی در زیر آمده است .

نوع محصول

دفعات مصرف

نحوه مصرف

برگپاشی

کیلوگرم در 1000 لیتر آب

خاکی

درختان میوه

3 - 4

1

10 – 12 گرم برای هر درخت

مرکبات

1.5

8 – 10 گرم برای هر درخت

صیفی جات

1

6 – 8 کیلو برای هر هکتار

غلات

1

8 - 12 کیلو برای هر هکتار

توت فرنگی

1

4 – 7 کیلو برای هر هکتار

انگور

1

8 – 10 کیلو برای هر هکتار

هیدروپونیک

50 گرم در 1000 متر مربع

 

سازگاری : اکوکوئل زینک با کلیه کودها و سموم گیاهی بااستثنای سولفور ، روغن ها و محلول های قلیایی سازگار است .پیشنهاد می شود قبل از اختلاط با هر ماده شیمیایی مقداری از ان را به صورت مشاهده ای مورد آزمایش قرار دهید .

برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه سفارش با ما تماس بگیرید

تلفکس : 07118327629

همراه : 09177131162

Dalin1384@Gmail.com

مهندس سعید رضایی زادهتاريخ : ۱۳۸٧/۱٢/۱ | ۱٢:٥٩ ‎ق.ظ | نویسنده : سعید رضایی زاده | نظرات ()
.: Weblog Themes By VatanSkin :.