مشکلات کاکتوس ها
ساعت ۱۱:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٩  کلمات کلیدی: کشاورزی

سلام دوست عزیز

هیچ کسی از طریق مشورت هلاک نشود

مشکلات کاکتوس ها

سوال از دوست عزیز مهسا

            سلام
من عاشق کاکتوس ها هستم و حدود 50 کاکتوس دارم
امه متاسفانه یکی از زیبا ترین انها که نوعی پیوند میان سرئوس و مامیلریا است در حال زرد شدن است نمدانم مشکلش چیست لطفا راهنماییم کنید
1 سوال دیگر 1 کاکتوس بزرگ از نوع لوبی ویا دارم که انهم 2 سال است گل نمدهد باید چه کار کنم؟
ممنون می شوم کمکم کنید

     مشکلات کاکتوس ها                              مشکلات کاکتوس ها

پاسخ : به شما تبریک می گویم ، کاکتوس ها برعکس ظاهر خشنی که دارند جزو بهترین و زیباترین گیاهان می باشند .

در مورد زرد شدن کاکتوس شما چند دلیل ممکن است وجود داشته باشد . آبیاری کاکتوس شما چگونه است . کاکتوس ها به آبیاری زیادی نیاز ندارند چرا که ممکن است سبب ایجاد پوسیدگی در آنها گردد . کافی است بخش های ریشه و طوقه ( محل اتصال ریشه و ساقه ) را بررسی کنید و حتی کمی خاک را کنار زده و یا اصلا کاکتوس را خارج کنید و کاملا بررسی کنید تا ببینید مشکل پوسیدگی در بخش های زیرین نداشته باشد . چنانچه پوسیدگی مشاهده کردید فورا آن را با قارچ کش ها ضد عفونی کنید و میزان آبیاری گلدان ها را کاهش دهید و البته زهکشی گلدان خود را هم بررسی نموده و در صورت مسدود شدن آن را باز کنید .  اگر چنین مشکلی وجود نداشت بگویید تا گزینه های دیگر را بررسی کنم .

در مورد گل دادن کاکتوس ها بایستی بگویم که معمولا کاکتوس ها برای گل دادن باید به بلوغ رسیده باشند که کمی بیشتر از بقیه گیاهان طول می کشد و البته چند شرط دیگر مثلا باید در زمستان خوب استراحت کرده باشد تا بتواند در بهار و تابستان گل دهد . کاکتوس هایی که در زمستان در دمای اتاق نگهداری می شوند معمولا گلدهی کمتری دارند . کافی هست شما کاکتوس هایتان را در زمستان در محلی خنک قرار دهید که رشد آنها تقریبا متوقف شود ( آبیاری و تغذیه به کمترین میزان خود می رسد ) و سپس در فصل بهار و تابستان این گیاه به سرعت رشد کرده و گلدهی خواهد داشت . البته گاهی تنش آبیاری هم نیاز می باشد ( یعنی باید به گیاه خشکی بدهید تا به شما گل بدهد )


 
.: Weblog Themes By VatanSkin :.