جعبه لاينتر جی ۵
ساعت ۱٠:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۸/٢٠  کلمات کلیدی:

(( باغبانی علمی وبلاگی متعلق به تمامی دوستداران طبیعت ))

سلام دوست عزیز

جعبه لاینتر = جی 5 ( عمومی - کاربردی )

این روزها بازار جعبه جی 5 بسیار گرم شده و تبلیغات زیادی بر روی آن می شود . در ابتدا بگویم نام اصلی این جعبه یادگیری لاینتر است که بر گرفته از طراح آن که محققی اتریشی به نام " سباستین لاینتر " می باشد . هدف و نحوه کار این جعبه بر اساس انتقال اطلاعات از حافظه کوتاه مدت ما که موقتی است به سمت حافظه بلند مدت که تقریبا دائمی است می باشد .

ساخت و استفاده از جعبه لاینتر بسیار ساده و راحت هست .

نیازمندی ها :

 قوطی خالی کفش ، رشته ، شیرینی و ... 1عدد  - تعدادی مقوای ساده - چند برگ کاغذ A4 - چسب آبی

جعبه لاینتر ( جی 5 ) از 5 قسمت تقسیم شده است و شما می بایستی موضوعات یادگرفتی را در روی برگه های مجزا نوشته و مطالعه نمایید . مثلا کلمه Blue را در یک سمت کاغذ نوشته و معنی آن " آبی " را در سمت دیگر برگه بنویسید .

مراحل کار :

روز اول : تعدادی برگه یادگری را تهیه نمایید و یکی دوبار مرور کنید و سپس در خانه اول قرار دهید و این کار را به صورت روزانه ادامه دهید

روز دوم : ابتدا برگه های دیروز را برداید و از خود سوال بپرسید ، اگر پاسخ را می دانستید آنها را به خانه دوم منتقل نمایید و اگر پاسخ را بلد نبودید آنها را کنار برگه های جدید در خانه اول قرار دهید

روز سوم : به برگه های خانه دوم دست نزنید ، چرا که ظرفیت این خانه دو گروه برگه است . مجددا برگه های خانه اول را بخوانید و اگر پاسخ را می دانستید به خانه دوم و اگر پاسخ را بلد نبودید در خانه اول قرار دهید .

روز چهارم : ابتدا از خانه شماره 2 شروع می کنید . چرا که این خانه ظرفیت دو گروه برگه را داشته است و روز قبل تکمیل شده است . اگر پاسخ را می دانستید آنها را به خانه شماره 3 منتقل نمایید .

توجه داشته باشید که بین گروه های مختلف را با یک کاغذ رنگی جدا نمایید تا موضوعات مورد مطالع در هر روز مشخص شود

ظرفیت خانه شماره 3 چهار گروه است و بدین معنی که شما باید چهار روز صبر نمایید . ظرفیت خانه شماره 4 هشت گروه می باشد . ظرفیت خانه شماره 5 هم 15 گروه هست . نوجه داشته باشید که اگر بین کار خود وقفه نداشته باشید ، پس از گذشت 30 روز اولین گروه از جعبه خارج می گردد که شما می توانید آن را بایگانی نمایید تا پس از گذشت چندین ماه دوباره آن را مرور نموده و از حافظه خود اطمینان حاصل نمایید .

5

4 3 2 1

نکته : در هر مرحله که به سوال یک برگه نتوانستید پاسخ دهید بایستی آن را به خانه شماره 1 منتقل نمایید .

منبع : با تشکر از کانون فرهنگی آموزش  

با آرزوی موفقیت برای شما

سعید رضایی زاده

نکته : استفاده و انتشار مطالب فوق فقط با اجازه از باغبانی علمی مجاز می باشد


 
.: Weblog Themes By VatanSkin :.