گلخانه توت فرنگی
ساعت ۱٢:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۱٢/٢٤  کلمات کلیدی:

(( باغبانی علمی وبلاگی متعلق به تمامی دوستداران طبیعت ))

سلام دوست عزیز

گلخانه توت فرنگی

پاسخ به دوست عزیز : فرین

سوال : از شما اطلاعاتی راجع به چگونگی مکان ، نوع آب وهوا ، مقدار و زمان کوددهی و در حالت کلی چگونگی ایجاد گلخانه و کشت گلخانه ای توت فرنگی می خواستم .

جواب : به طور کلی از آنجا که می توان شرایط محیطی را در گلخانه کنترل کرد ، می توان تقریبا تمام گیاهان را در تمام فصول سال در گلخانه کشت و کار کرد . ارقامی از توت فرنگی هم که در گلخانه کاشته می شوند ( سیلوا – گاویوتا ) روز خنثی می باشند ( برای گلدهی به طول روز خاصی نیاز ندارند ) و بنابراین می توان آنها را در هر زمانی از سال کاشت و به محصول دهی رساند . البته ناگفته نماند که بوته ها برای تولید حداکثر محصول به یک دوره استراحت 20 تا 30 روزه نیاز دارند .

     توت فرنگی                 گلخانه توت فرنگی                          

توت فرنگی در گلخانه به صورت هیدروپونیک و درون ظروفی از جنس یونولیت کاشته می شوند که در آن محیط کشت های مختلفی از جمله پرلیت ، کوکوپیت ، ورمی کولیت و ... می باشد . کوددهی آن هم به صورت محلول و همراه با آب آبیاری می باشد و معمولا بین 2 تا 7 روز یکبار به مخزن گردشی آبیاری کود اضافه می کنند ( بستگی به فصل رشد دارد ) . البته می توان بوته های توت فرنگی را به صورت معمولی و در خاک نیز کشت کرد ولی کیفیت و کمیت محصول کمتر از حالت هیدروپونیک خواهد بود و البته هزینه احداث گلخانه هیدروپونیک بیشتر از گلخانه های معمولی هست .

جهت احداث گلخانه می توانید از شرکت های مختلفی که در این زمینه فعالیت دارند کمک بگیرید و در صورتی که مایل باشید خود ما ( شرکت دالین سبز فارس ) نیز می توانیم  در زمینه احداث گلخانه و تهیه محیطهای کشت مشاور شما باشیم و آنها را برای شما تامین نماییم .

با آرزوی موفقیت برای شما

سعید رضایی زاده

 

 


 
.: Weblog Themes By VatanSkin :.