مشکلات پرورش قارچ خوراکی ۱
ساعت ۱٢:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/۱/۸  کلمات کلیدی:

(( باغبانی علمی وبلاگی متعلق به تمامی دوستداران طبیعت ))

سلام دوست عزیز

مسائل پرورش قارچ خوراکی 1

پاسخ به دوست عزیز محمودی

سوال : در صورت امکان مایلم اطلاعاتی درباره کاشت و پرورش قارچ داشته باشم.
و اینکه اقدام به این کار در حال حاضر می تواند از نظر اقتصادی منفعت داشته باشد یا نه و در حال حاضر چند مرکز تولید قارچ در ایران وجود دارند؟

پاسخ : برای کسب اطلاعات جهت کاشت قارچ خوراکی به صورت کامل می توانید از کتاب های بسیار زیادی که در این رابطه نوشته شده اند استفاده نمایید تا اطلاعات کامل و جامع تری کسب کنید و البته سعی خواهم کرد در همین جا و در روزهای آینده در رابطه با پرورش قارچ های خوراکی اطلاعاتی را قرار دهم .

در حال حاضر در ایران مراکز بسیار زیادی اقدام به پرورش قارچ می کنند و البته ناگفته نماند اکثر آنها واحدهای کوچکی بوده که توسط افراد مختلف راه اندازی گردیده و فاقد هرگونه مجوز می باشند و به همین دلیل نمی توان آمار درستی از آنها در دست داشت . اما نکته قابل ذکر این که هنوز تولید قارچ به اندازه ای نرسیده است که جوابگوی نیاز مردم جامعه باشد و هنوز فرصت برای ورود تولید کنندگان جدید هست .

در رابطه با منفعت اقتصادی هیچ کسی قادر نیست به طور قطع به شما بگوید که این کار به شما جواب می دهد یا نه و برای پاسخی دقیق باید عوامل بسیاری را مورد توجه قرار داد . مثلا در کدام شهر ، در چه مساحتی ، با چه مقدار سرمایه اولیه ، چه نوع قارچ خوراکی و غیره

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتری جهت تولید قارچ های خوراکی داشتید ، ما ( شرکت دالین سبز فارس ) می تواند شما را در امر تهیه اطلاعات لازم ، تهیه بذر و مواد اولیه یاری دهد

با آرزوی موفقیت برای شما

سعید رضایی زاده

از سایت دالین سبز فارس دیدن کنید

WWW.Dalin.ir

 

 


 
.: Weblog Themes By VatanSkin :.