درخت پسته 2
ساعت ٧:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٤/٢٧  کلمات کلیدی:

سلام دوست عزیز

این سلسله مطالب در مورد پسته  را به خاطر دوست عزیزم مرتضی جمع آوری کردم و از خدا می خواهم که باغ پسته اش همیشه پر محصول باشه

درخت پسته 2      Pistachio              نام علمی    Pistaca

پسته یکی از خشکبار هایی هست که حاوی مواد غذایی فراوانی هست که از جمله می توان آب ، پروتئین ، مواد چرب ، مواد نشاسته ای ، کلسیم ، فسفر ، آهن ، پتاسیم و ویتامین های آ و خانواده ب

مغز پسته دارای خواص فراوانی هست که به برخی از آنها اشاره می کنم .

پسته به دلیل داشتن آهن به عنوان یک عامل خون ساز عمل کرده و به همین دلیل افرادی که مبتلا به کمخونی هستند خورذن پسته توصیه می شود . خوردن پسته باعث تقویت حافظه نیز می شود و توصیه می کنم اگر مثل من کم حافظه هستی حتما بیشتر پسته بخور . می گویند که خوردن پسته باعث آرامش قلب و اعصاب هم می شود .

                       درخت پسته                               درخت پسته

ناگفته نماند پوست سبز پسته هم علاوه بر مغزش دارای فوایدی هست ، از جمله : استفاده در رنگرزی ، از بین بردن بوی بد دهان ، بهبود زخم های داخلی دهان ، محکم کردن لثه و البته می گویند افرادی هم که دچار سکسکه شده اند می توانند برای درمان دم کرده پوست آن را بخورند ( به نظر من که باید خیلی تلخ باشد . اگر شما خوردید حتما برایم بنوس که چه مزه ای دارد ) .

نکته ای که باید به آن توجه شود این هست که مغز پسته چربی زیادی دارد و در ضمن گرم هم هست و افرادی که طبع آنها گرم هست باید در خوردن پسته زیاده روی نکنند .

منبع : این مطالب بر گرفته از این صفحه می باشد

دوست عزیزم امیدوارم که مثل پسته های درجه یک همیشه خندان باشی ، وقت خوردن پسته هم من رو فراموش نکنی

مطالب مرتبط : نرم افزار کاشت ، داشت ، برداشت پسته ----- مشکلات درخت پسته ----- درخت پسته 2  

با آرزوی موفقیت برای شما

سعید رضایی زاده


 
.: Weblog Themes By VatanSkin :.