درخت نارنج
ساعت ۱۱:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٧/٢۱  کلمات کلیدی:

سلام دوست عزیز

در پاسخ به دوست عزیز رضا

درخت نارنج

سوال : در حیاط خانمان در تهران یک درخت نارنج داریم که چند سالی است که میوه میدهد. ما معمولا میوه ها را تک تک و برای استفاده در طول مدت پائیز تا زمستان میچینم. آیا نچیدن میوه بشکل کلی در باردهی سال بعد تاثیر گذار خواهد بود یا خیر؟ در اویل بهار بعد از اتمام شکوفه هاب بهار نارنج تعداد زیادی از آنها میریزند آیا این امر طبیعی است (منظورم پس از بستن قوزه میوه است)؟ حتی گاهی قبل از رسیدن به شکل کامل (درحالیکه قدری بزرگتر از یک گردو میباشند) باز میافتند آیا ما باید کار خاصی انجام دهیم.

 

جدیدا متوجه شدیم که در تنه پائین این درخت نارنج سه تا چهار جوانه زده شده (سی تا چهل سانتی از زمین) که الان حدود یک تا یک و نیم متر ارتفاع پیدا کرده. آیا وجود این جوانه های تازه ضرری برای درخت و باردهی آن

                                                   نارنج                       

 

پاسخ : دوست عزیز بایستی معمولا میوه های نارنج را همینطوری تک تک می چینند تا در زمستان میوه تازه داشته باشند که این روش برای منزل مشکلی ایجاد نمی کند ولی در سطح تجاری مهمولا این کار را نمی کنند چرا که کمی باعث ضعف گیاه شده و شاید دلیل ریزش میوه های نارنج ( نارنجک های ) درخت شما هم همین ضعیف شدن درخت باشد . البته ناگفته نماند کمی ریزش میوه طبیعی است ولی اگر از حد معمول بگذرد باید با تغذیه مناسب ( کوددهی درخت ) آن را تقویت نمود . جوانه هایی که از پایین درخت شما شروع به رشد کرده اند ( تنه جوش ها ) کمی از نیروی درخت را می گیرد و اگر می خواهید درختی سالم و پر رشد تر داشته باشید بهتر است این شاخه ها را حذف نمایید .

دوست عزیز امیدوارم که درختان منزل شما همیشه سرسبز و شاداب باشند . اگر توانستی برایم عکس های آن ها را بفرست .

افراد علاقه مند به احداث باغ های سنتی و مکانیزه میوه می توانند با ما ( شرکت دالین سبز ) در تماس باشند

با آرزوی موفقیت برای شما

سعید رضایی زاده

 


 
.: Weblog Themes By VatanSkin :.