بلوط

سلام دوست عزیز

تاریخ تنظیم : 16 خرداد 85

بلوط           Castaneifolia - sativa

 به درخواست دوست عزیز عاطفه

درختی هست خودرو که در ایران به صورت جنگل می روید . پوست تنه درخت و میوه آن دارویی بوده و میوه آن دارای دو نوع با طعم تلخ و شیرین می باشد . میوه آن بسیار دیر هضم می باشد و به همین دلیل برای افرادی که دارای اسهال شدید هستند خوردن آن توصیه می گردد . می گویند زخم هایی که روی پوست بدن هست و مرتب آب می دهد را می توان با زغال میوه بلوط که به صورت پودر شده روی زخم قرار دهند درمان کرد .

 دوست من میوه درخت بلوط را به راحتی می توانی بر روی آتش کباب کنی و بخوری ! البته می توانی آن را هم در زیر خاکسترها گذاشته تا پخته شود . شاید کمی تلخ مزه باشد ولی خوشمزه هست . فراموش نکن وقتی داری بلوط می خوری به یاد من هم باشی !

دوست عزیز تو هم به من کمک کن تا این مطلب کاملتر شود و دوستان بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند

با آرزوی موفقیت برای شما

سعید رضایی زاده

  شرکت دالین سبز فارس                  

/ 6 نظر / 9 بازدید
atefeh

salam....mamnon az matalebeton...mofid bod.harchand nemidonam az che manbaee search kardin.... movafag bashin

مهندس بهادری

سعيد رضايی زاده عزيز سلام وبلاگ خوب و تخصصی داريد که حاوی مطالب مفيد و اطلاعات غنی و قوی است. آرزومند افزايش حجم ومحتوای مفيد اين وبلاگ را دارم. ضمنا از تبادل لينک با شما خشنود خواهم بود موفق باشيد

خاطره

سلام امسال که من هيچ جا ميوه بلوط پيدا نکردم! شاد باشيد

عرفان

سلام سعيد خان.. احوال شما... قربان شرمنده من ايميل شما رو جواب ندادم... آخه درگير امتحانات پايان ترم بودم.... راستی ميخواستم بدونم درمان بيماری سفيدک در کاکتوسها چيه؟ اين ژلهای رنگی رو هم از کجا ميشه تهيه کرد؟

بوستان عشق

سلام دوست خوبم بهترین خوبی ها را برایت آرزو می کنم. میلاد قدیسه مسلمانان، فاطمه زهرا(س) مبارک باد. آبدیت کردم ازاین رو منتظرم. فاطمه زهرا(س) فرمودند: خداوند در آنچه به شما فرمان داده و از آنچه بازداشته است، اطاعت کنید. فاطمه زهرا(س) فرمودند: خداوند نیکی به پدر و مادر را برای دوری از عذاب الاهی قرار داد. امام مهدی(عج) فرمودند: برای من دختر پیامبر(فاطمه) الگویی نیکو است.

بوستان عشق

سلام به خاطر شلوغی کار سفرم به تأخیر افتاد امیدوارم به زودی خدمتان برسم