کاکتوس

سلام دوست عزیز

بدترین مردم شخص دورو است

کاکتوس

سوال : دوست عزیز موشی

قبل از هر چیز بایذ بگم مطالب وبلاگتون عالیه خدا قوت

راستیتش من یه کاکتوس دارم(سبز تیره و مثل انگشت دست.باتیغهای زیاد)که حدودن 1 ماه پیش گلدانشو عوض کردم(یکمی حس میکنم براش بزرگ باشه

از وقتی که گلدانشو عوض کردم رشدش متوقف  شد حتی جوانه هایی که روش زده شده بود هم رشدشون متوقف شد.اخیرن هم حدود 1 هفته هست که یه چیزی شبیه قطرات باران روی پایه تیغاشو گرفته.در ضمن خیلی چروکیده شده.ممنون میشم اگه کمکم کنین بگین مشکلش چیه و چکارش کنم

   مشکلات کاکتوس ها                   مشکلات کاکتوس ها

پاسخ : دوست من همیشه بایستی سعی کرد تا گلدانی متناسب با اندازه گیاه انتخاب کرد ، گلدان هایی که زیاد بزرگ و یا کوچک باشند هر دو بر رشد اثر منفی خواهد داشت . خوب پس از انتقال گیاه به محل جدید معمولا یک شوک به گیاه وارد شده و رشدش متوقف می گردد ولی با توجه به مسایلی که شما گفتید احتمال دارد که ریشه ها دچار آسیب شده باشند و یا اینکه آلوده شده باشد و دچار پوسیدگی ریشه شده است  . در مورد اون قطره های باران متاسفانه چیزی نمی دونم .

اگر ریشه آلوده شده باشد می توانید با موادی ضد عفونی نمایید ( انواع قارچ کش ها ) ولی اگر ریشه ها اسیب دیده باشند و این ریشه ها جزو ریشه های اصلی باشد گیاه شما امکان دارد که خشک شود و اگر ریشه های اصلی نباشد مدتی بعد گیاه خودش را احیا کرده و ریشه های جدید جایگزین ریشه های قبلی شده و گیاه شما مجدد به رشد خودش ادامه خواهد داد .

/ 2 نظر / 13 بازدید
بهناز

وبلاگ جالب و زیبایی داری.موفق باشی[لبخند]

مهسا

سلام مرسی بهم سر زدین شما نمیدونین مشکل کاکتوس من چیه و چرا زرد می شه؟ امروز یک کود مکمل قطرهای گرفتم می تونه براش مفید باشه؟