تنظیم کننده رشد گیاهان اکوکوئل زینک

ما برای بهترین بودن تلاش می کنیم

سلام دوست عزیز

تنظیم کننده رشد گیاهان

اکوکوئل زینک

این محصول توسط شرکت فیوچراکو در اسپانیا که تولید کننده انواع کودهای تغذیه ای ، محرکهای رشد گیاه ، ترکیبات مقاوم کننده گیاه در برابر امراض و تنشهای محیطی و عوامل بیولوژیکی کنترل آفات و بیماری های گیاهی می باشد تولید شده و به صورت انحصاری توسط شرکت فروغ دشت در کشور ایران توزیع می گردد .

جذب روی توسط گیاه با افزایش اسیدیته خاک به صورت چشمگیری کاهش می یابد به نحوی که در خاکهای قلیایی و حتی در بعضی خاکهای که دارای PH مناسبی هستند کمبود این عناصر مشاهده شده است . علائم کمبود روی عمدتا بر روی برگهای جوان مشاهده می شود گیاهان دارای کمبود روی برگهای کوچکتری داشته و برگشان زودتر می ریزد . از نظر ظاهری علائم کمبود این عنصر بسیار شبیه به علائم کمبود آهن است و بایستی توجه داشت که علائم کمبود این دو عنصر با هم اشتباه نشود . از جمله فعالیت های اصلی روی در گیاهان فعال کردن آنزیمهای گیاهی می باشد . روی همچنین در ساخت اسید نوکلئیک و در متابولیسم اکسین و دیگر هورمون های گیاهی نقش عمده ای دارد .

اکوکوئل زینک دارای 15% روی با ( کلات Zn – EDTA ) و به صورت پودر جامد می باشد . این کود جهت رفع کمبود روی در گیاهان استفاده می شود . در تمام دوره رشدی گیاه و چنانچه علائم کمبود روی در گیاه مشاهده گردید مورد استفاده قرار داد .

الگوی استفاده از اکوکوئل زینک برای برخی از محصولات کشاورزی در زیر آمده است .

نوع محصول

دفعات مصرف

نحوه مصرف

برگپاشی

کیلوگرم در 1000 لیتر آب

خاکی

درختان میوه

3 - 4

1

10 – 12 گرم برای هر درخت

مرکبات

1.5

8 – 10 گرم برای هر درخت

صیفی جات

1

6 – 8 کیلو برای هر هکتار

غلات

1

8 - 12 کیلو برای هر هکتار

توت فرنگی

1

4 – 7 کیلو برای هر هکتار

انگور

1

8 – 10 کیلو برای هر هکتار

هیدروپونیک

50 گرم در 1000 متر مربع

 

سازگاری : اکوکوئل زینک با کلیه کودها و سموم گیاهی بااستثنای سولفور ، روغن ها و محلول های قلیایی سازگار است .پیشنهاد می شود قبل از اختلاط با هر ماده شیمیایی مقداری از ان را به صورت مشاهده ای مورد آزمایش قرار دهید .

برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه سفارش با ما تماس بگیرید

تلفکس : 07118327629

همراه : 09177131162

Dalin1384@Gmail.com

مهندس سعید رضایی زاده

/ 0 نظر / 11 بازدید