کود دفاندر منیزیم

مادام که اندرز دهنده ای در خود داشته باشی در خیر و خوبی به سر خواهی برد

سلام دوست عزیز

 کود دفاندر منیزیم

این محصول توسط شرکت فیوچراکو در اسپانیا که تولید کننده انواع کودهای تغذیه ای ، محرکهای رشد گیاه ، ترکیبات مقاوم کننده گیاه در برابر امراض و تنشهای محیطی و عوامل بیولوژیکی کنترل آفات و بیماری های گیاهی می باشد تولید شده و به صورت انحصاری توسط شرکت فروغ دشت در کشور ایران توزیع می گردد .

علائم کمبود منیزیم به صورت کلروز بین رگبرگی در برگهای مسن و سپس در کلیه برگها مشاهده می شود . زرد شدن برگها از نوک . حاشیه شروع شده و سپس به سلولهای پارانشیمی برگ توسعه می یابد . عموما علائم کمبود به صورت لکه های زرد رنگ مشاهده می گردد . در مرکبات برگها تکه تکه شده و در نهایت به رنگ قهوه ای تبدیل می گردد . در کیوی و انگور حاشیه برگها نکروزه می گردد .

کود دفاندر منیزیم حاوی 8% منیزیم به صورت ترکیبی با اسیدهای آلی با غلظیت زیاد بوده دفاندر منیزیم با ترکیبات آلی و قندی که از تخمیر گیاه گندم به دست می آید ترکیب شده است . از دیگر ویژگی های دفاندر منیزیم قابلیت استفاده آن با غلظت بالا می باشد به گونه ای که می توان با حداقل مقدار اب بصورت محلولپاشی روی برگ استفاده کرد که سبب کاهش هزینه های محلول پاشی می گردد . بطور کلی دفاندر منیزیم را می توان به صورت کاربرد مستقیم خاکی ، محلول پاشی روی برگ و به صورت مستقیم از طریق سیستم هیدروپونیک استقاده کرد .   

جدول زیر مقادیر توصیه شده کاربرد دفاندر  منیزیم را برای برخی از محصولات کشاورزی نشان می دهد

نحوه مصرف

زمان مصرف

نوع محصول

خاکی

 لیتر در هکتار

برگپاشی

( لیتر در 1000 لیتر آب)

3 - 5

2 - 4

از زمانی که سطح برگ کافی داشته باشند

سبزی و صیفی جات

4 - 8

4 - 8

ظهور علائم کمبود

درختان میوه

2 - 6

2 - 6

قبل از گلدهی

انگور

2 - 4

2 - 4

انتهای پنجه زنی

غلات

2 - 5

3 - 5

پس از 7 - 10 روز از سبز شدن

سیب زمینی

3 -6

3 - 6

ظهور علائم کمبود

مرکبات

 

 سازگاری :دفاندر منیزیم قابلیت ترکیب با اکثر سموم و ترکیبات شیمیایی را دارا می باشد . اما توصیه می شود قبل از ترکیب دفاندر منیزیم با هر یک از سموم قابلیت ترکیب آن را بررسی نمایید 

برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه سفارش با ما تماس بگیرید

تلفکس : 07118327629

همراه : 09177131162

Dalin1384@Gmail.com

مهندس سعید رضایی زاده

/ 0 نظر / 11 بازدید