آووکادو

سلام دوست عزیز

آووکادو

 به درخواست دوست عزیز مهرداد

سوال : یکی از دوستان چند بذر آووکادو کاشته که جوانه زده ، برای انتقال آن بایستی چگونه عمل کرد

پاسخ : درخت آووکادو یکی از درختان نواحی گرمسیری می باشد که به اب و هوای گرم و مرطوب نیاز دارد . از آنجا که بوته های شما کم می باشد احداث گلخانه اقتصادی نیست ولی در صورتی که تمایل داشته باشید بایستی گلخانه شما گرم و مرطوب بوده و مانند جنگل های مناطق استوایی همیشه بارانی باشد ( به وسیله آبیاری بارانی از سقف گلخانه ) . آووکادو به خاک اسدی نیاز دارد و از آنجا که چنین خاک هایی در ایران کم می باشد و فقط در بخش هایی از شمال کشور مقدار کمی خاک اسیدی داریم ، شما خودتان باید خاک اسیدی را بسازید . بده طور کلی هر خاکی که مقدار زیادی مواد آلی داشته باشد خاک اسیدی هست و شما باید خاک خود را غنی از مواد آلی نمایید به ویژه مواد آلی گیاهی .

دوست عزیز ما را کمک کن تا این مطلب کاملتر شود و دوستان بیشتری بتوانند از آن استفاده نمایند

با آرزوی موفقیت برای شما

سعید رضایی زاده

/ 6 نظر / 11 بازدید
عرفان

سلام دوست عزيز خوشحالم که بعد از بازم بهت سر ميزنم و ممنون از اينکه به وبم سر زدی... والا در خصوص تبادل لينک بايد عرض کنم بنده مدتها پيش در وبلاگ لينکدونی خودم لينک وبلاگ شما رو اضافه کرده بودم.... ايشالا هميشه سبز باشيد!

مهندس بهادری

با سلام به سعيدرضايی زاده آشنايی با سايت زيبا و مفيد شما مايه مسرت بنده می باشد اميدوارم آچنانکه فرموده ايد برای هم دوستان خوبی باشيم تا با همت هم و سايرين قدمی برای کشاورزی پايدار اين سرزمين کهن برداشته باشيم. در ضمن با تبادل لينک با شما موافقم و با افتخار تمام لينک شما فعال گرديد. موفق باشيد.

قهرمانزاده

سلام دوست دارم بدانم شما آووکادو را کدام شهر کاشته ايد ؟

صاحب

من خودم دنبال اطلاعات بیشتری هستم. امیدوارم که اطلاعات شما کامل تر بشه ما هم بهره ببریم

محمد

دوست عزیز سلام ممنون از زحماتت میشه بگی آیا آووکادو توی استان گلستان هم قابل کشت هست یانه؟مخصوصا گرگان