خرید کندوی زنبور عسل

سلام دوست عزیز

خردمند وظیفه را وسیله امرار معاش قرار نمی دهد بلکه وظیفه برای او هدف زندگی است

خرید کندوی زنبور عسل

سوال از دوست عزیز 0937149 از مازندران: من علاقه زیادی به پرورش زنبور عسل دارم و می خواهم که این کار را در وسعت کوچک شروع کنم  ؟

پاسخ : دوست عزیز پرورش زنبور عسل به صورت تفریحی و وسعت کوچک چندان مشکل نیست و حتی کسانی که حیاط منزلشان بزرگ هست ( آپارتمانی نباشد ) می توانند در منزل نیز یکی دوتا کندو داشته باشند . البته به شرطی که زنبورهایتان از نوع آرام باشند . این تجربه را خود من به شخصه داشته ام و مدت ها در منزل شخصی یک کندوی زنبور عسل داشتم .

    کندوی زنبور عسل                           کندوی زنبور عسل

سوال : من برای خرید کندوی زنبور عسل به جهاد کشاورزی مراجعه کرده ام و  قیمت آن را 120 هزار تومان عنوان می کنند آیا این قیمت درست هست ؟

پاسخ : به نظر می رسد این قیمت خیلی بالا باشد چرا که در استان فارس هزینه خرید یک کندوی نو با زنبور و قاب به صورت تکی حداکثر 50 هزار تومان و در صورت خرید به تعداد بالا و یا از طریق تعاونی زنبورداران حدود 35 تا 40 هزار تومان می باشد .

سوال : من از پرورش زنبور و تولید عسل اطلاعات چندانی ندارم آیا کلاس هایی که جهاد کشاورزی برگزار می کند و بیشتر تئوری هست می توان پرورش زنبور عسل را آموخت ؟

پاسخ : همان طوری که خودتان هم عنوان کردید بیشتر کلاس های پرورش زنبور عسل که توسط جهاد کشاورزی و دیگر شرکت ها برگزار می گردد جنبه تئوری دارد . شما بهتر است برای اطلاعات بیشتر از سایت های اینترنتی ، کتاب های مفیدی که در این زمینه نوشته شده است و حتی فیلم های آموزشی و راهنمایی و تجربه پرورش دهندگان زنبور عسل نیز استفاده نمایید . 

سوال : آیا من می توانم این کار را تا 1000 کندو هم افزایش دهم و چنین کاری از عهده من بر می آید با وجودی که من نمی توانم زنبور ها را کوچ دهم ؟

پاسخ : کسی که اعتماد به نفس داشته باشد حتما از عهده هر کاری بر می آید . داشتن 1000 کندو یک کار بسیار بزرگ هست که به مدیریت و مراقبت بسیار دقیقی نیاز دارد . به علاوه به فضایی برای نگهداری کندو ها نیاز هست که به اندازه کافی هم شهد و گرده برای تغذیه زنبور ها داشته باشد .

در مورد کوچ دادن زنبور ها بایستی بگویم زنبورداران برای برداشت بیشتر عسل اقدام به کوچ دادن کندوها می کنند و چنانچه زنبورداری برایش کوچ دادن مقدور نباشد بایستی با آب شکر و یا مقداری عسل زنبورها را در فصل سرد تغذیه کند و از طرفی برداشت کمتری عسل از هر کندو نسبت به کندو هایی که کوچ داده می شوند خواهد داشت .

 

دوست عزیز شرکت دالین سبز فارس فیلم آموزشی پرورش زنبور عسل ، طرح توجیهی پرورش زنبور عسل و استاندارهای بین المللی تولید عسل را در اختیار دارد که که دوستان علاقه مند به پرورش زنبور عسل می توانند جهت اطلاع بخش های مختلف از لینک های زیر استفاده کنند

طرح توجیهی بسته بندی عسل

http://horticulture.persianblog.ir/post/170

طرح توجیهی پرورش زنبور عسل

http://horticulture.persianblog.ir/post/140

استاندارد های بین المللی عسل

http://horticulture.persianblog.ir/post/139

 

/ 13 نظر / 85 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرشته

21-برجسم و روح خود مسلط باش . ٢٢-برای اینکه شادباشی بایدشادی آفرین باشی. ٢٣-درزندگی بجای شناور بودن شناگرباش. ٢۴-اندوه روز نیامده را، برروز آمده ات نیفزا. ٢۵-هرگزسعی نکن به دیگران بقبولانی که حرفت درست است. ٢۶-قبل ازانجام کاری یا گفتن چیزی به ضرورت آن بیاندیش ٢٧-بی احترامی دیگران رابابی اعتنایی جواب بده. ٢٨-به جای بیزاری از انسانها از رفتار بد آنها متنفر باش . ٢٩-بگذار دیگران از شما به عنوان فردی آرام و خوشرو یاد کنند. ٣٠-یگانه داروی آرامبخش روح یاد خدا است.

فرشته

١-خود را ازاسارت زنجیرهای بدبینی ،منفی نگری و نا امیدی آزاد کن. ٣٢-به خاطراشتباهات گذشته خود را سرزنش نکن . ٣٣-به دیگران کمک کن آنچه را که می خواهند بدست آورند. ٣۴-درفرهنگ لغات خودشکست راتجربه معنا کن . ٣۵-باشرایط زندگی سازگارباش . ٣۶-هنگام ازدست دادن ناراحت نشو ،وقتی هم چیزی به دست آوردی خوشحال نباش. ٣٧-درمقابل خواسته ها و گفتار دیگران انعطاف پذیرباش و نخواه که حرف ،حرف خودت باشد. ٣٨-برای کشف حقایق ،زیادتفکرکن ،بخصوص جهان آفرینش . ٣٩-به قدر توان تلاش کن و نتیجه را به خدا وا گذار کن . ۴٠-هرگزخودت را با دیگران مقایسه نکن ،چراکه توچیزهایی داری که دیگران درحسرت آنها هستند.

فرشته

چهل اصل براتون فرستادم [چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک]

آرزو

عالی بود[لبخند][سوال][تعجب][شیطان][فرشته][سبز][خمیازه][دلقک][ماچ][دلشکسته][هورا][تماس][خرخون][شکست][تایید][خداحافظ][ابله][اوه][کلافه][خنده][گریه][مغرور][چشمک][قلب]

کنِدوی سه جداره

http://beehouse.blogfa.com / با سلام

کنِدوی سه جداره

http://beehouse.blogfa.com / با سلام

کنِدوی سه جداره

با سلام ادرس ما http://beehouse.blogfa.com/

حامد

من هم مشكلي دارم مشكلم اين است كه تعدادي زنبور دوربرمن هست ولي نميتوانم آنها راجذب كنم

آقا سعید عزیز من وبلاگ شمار ا به عنوان لینک در وبلاگ خودم قرار دادم از اینکه دانش خود را به عنوان یک وظیفه نشر می دهی بسیار از شما تشکر میکنم زیا بزرگان دین ما می فرمایند زکات العلم نشره من هم میخام زنبورداری را از صفر شروع کنم از توضیحات شما بهره مکند شدم اگر امکان داشت بیشتر از طریق ایمیل یا وبلاگم مرا راهنمایی کنید باتشکر فراوان ابراهیم محمدی

علی عساکره

09306276096با عرض سلام وخسته نباشید علی عساکره هستم از استان خوزستان شهر اهواز و علاقه زیادی به این کار دارم ودوست دارم در این حرفه خوب وارد شوم ومایلم در این کار مرا راهنمایی فرمایید ..وبرای خرید وعدم گول خوردن مرا به مکان معتبر راهنمایی کنید .با تشکر فروان