احداث گلخانه تراریخته خاورمیانه توسط ایران

سلام دوست عزیز

دو صد گفته چون نیم کردار نیست

احداث گلخانه تراریخته خاورمیانه توسط ایران

برای اولین بار محقق می شود؛
معاون وزیر جهاد کشاورزی از قرارداد ساخت اولین گلخانه محصولات تراریخته در خاورمیانه با اعتباری حدود 40 میلیارد ریال توسط ایران خبر داد و گفت: ساخت این گلخانه از اقدامات قابل توجه وزارت جهاد کشاورزی در جهت توسعه زیست فناوری است.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر جعفر خلقانی شب گذشته در پنجمین همایش ملی بیوتکنولوژی، اولین همایش بین المللی ژنومیکس و بیوتکنولوژی سلامت و چهارمین همایش ژنتیک معلولیتها در سال اجلاس سران در مورد فعالیتهای زیست فناوری وزارت جهاد کشاورزی گفت: افتتاح فاز اول پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی شمال کشور و تصویب آن در هیئت دولت در آن استان و اختصاص 12 میلیارد ریال برای بخش اول اجرای فاز دوم توسعه عمرانی و تجهیز پژوهشکده، تصویب اختصاص اعتباری معادل 24 میلیارد ریال برای اجرای فاز دوم توسعه و تجهیز پژوهشکده بیوتکنولوژی منطقه مرکزی کشور واقع در استان اصفهان، توسعه پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی شمال غرب و غرب کشور تامین اعتبار 4 میلیارد ریال برای ایجاد پایلوت بیوتکنولوژی صنایع غذایی در آن منطقه برخی دستاوردهای زیست فناوری در وزارت جهاد کشاورزی است.
وی افزایش 110 درصدی مقالات بیوتکنولوژی در
ISI توسط محققین پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، قرارداد ساخت اولین گلخانه محصولات تراریخته در خاورمیانه با اعتباری حدود 40 میلیارد ریال را از دیگر اقدامات وزارت جهاد کشاروزی در توسعه زیست فناوری کشور ذکر کرد.

   گلخانه تراریخته                       گلخانه تراریخته
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به برخی دیگر از فعالیتهای محققین زیست فناوری این وزارتخانه در 2 سال اخیر گفت: تولید پنبه نسل دوم و سوم مقاوم به کرم غوزه و بیماری ورتیسیلیوم، تهیه اولین شناسنامه مولکولی و بانک اطلاعات پسته ایران، دستیابی به پروتکل تکثیر برخی ارقام خرما، دستیابی به پروتکل تولید بنه های سالم و یکنواخت زعفران از طریق کشت بافت و ... از دیگر دستاوردهای محققان وزارت کشاورزی است.
وی اظهار داشت: موسسه واکسن و سرم سازی که از افتخارات کشور در تولید واکسن و فرآورده های بیولوژیک است، اکنون بیش از 60 نوع فرآورده بیولوژیک با ارزش حدود 250 میلیون دلار تولید می کند و کشور را از واردات بسیاری از واکسنها و فرآورده های بیولوژیک بی نیاز ساخته است،. در دولت نهم بازسازی 11 خط تولید آن آغاز شده است و با تولید انبوه برخی از واکسنهای جدید و همچنین واکسنهای جدید دوگانه با ارزش اقتصادی حدود 10 میلیون دلار گام بزرگی در جهت تامین نیازهای کشور برداشته است.
خلقانی در خصوص دستاوردهای بیوتکنولوژی در عرصه کشاورزی در دولت نهم گفت: با برنامه ریزی برای تولید بیش از 5/4 میلیون عدد ریز غده سیب زمینی عاری از ویروس برای اولین بار در طول تاریخ کشور با مشارکت بخش خصوصی، اولین زنجیره کار برای تولید و تامین بذر سیب زمینی و خودکفایی کشور تکمیل شد و ان شاء الله ظرف 3 سال آینده کشور بعد از 70 سال از واردات بذور مختلف سیب زمینی بی نیاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه دستیابی به فناوری تولید اولین قند رژیمی در کشور با بهره گیری از آب پنیر اکنون در مرحله پایلوت قرار گرفته است، گفت: از سال 88 برنامه ریزی لازم تولید انبوه این محصول در کشور آغاز خواهد شد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی دستیابی به فناوری مهندسی ژنتیک و تولید محصولات تراریخته را از افتخارات علمی کشور و مجموعه این وزارتخانه تلقی کرد و گفت: وزارت جهاد کشاورزی در این راستا از اجرای طرحها و پروژه های تحقیقاتی و دستیابی به نتایج علمی در زمینه بیوتکنولوژی و بیولوژی مولکولی همواره با قوت بیشتری حتی نسبت به گذشته حمایت کرده و می کند به گونه ای که ظرف دو سال گذشته 18 طرح تحقیقاتی در زمینه مهندسی ژنتیک گیاهی به مرحله تصویب و یا اجرا درآمده است تا در سایه اجرای آن کشور بتواند جایگاه علمی خود را در کشورهای منطقه و جامعه جهانی ارتقاء دهد

بسته آموزشی کشت های گلخانه ای شامل 6 سی دی مبلغ 13000 تومان

خرید پستی برنامه آموزشی کشت های گلخانه ای

 محصول را درب منزل دریافت نموده و سپس هزینه را پرداخت نمایید

 

/ 0 نظر / 53 بازدید