تنظیم کننده رشد فسفیمکس

دروغ مثل برف است که هر چه آن را بغلتانند بزرگتر می شود

سلام دوست عزیز

تنظیم کننده رشد فسفیمکس

این محصول توسط شرکت فیوچراکو در اسپانیا که تولید کننده انواع کودهای تغذیه ای ، محرکهای رشد گیاه ، ترکیبات مقاوم کننده گیاه در برابر امراض و تنشهای محیطی و عوامل بیولوژیکی کنترل آفات و بیماری های گیاهی می باشد تولید شده و به صورت انحصاری توسط شرکت فروغ دشت در کشور ایران توزیع می گردد .

فسفیمکس حاوی 30% فسفر و 20% پتاسیم می باشد . این محصول در قسمت هایی از گیاه که توسط قارچ های بیماری زا صدمه دیده تجمع یافته و به بهبودی گیاه کمک می کند . فسفیمکس باعث تقویت گیاه در مقابل برخی از قارچ ها و حتی تعدادی از باکتری های بیماری زا می گردد . خصوصا باعث افزایش مقاومت گیاه در برابر قارچ های فیتوفترا ، پرونوسپورا ، پلاسموپارا ، فیتیوم ، پسودونوسپورابرمیا می گردد .

فسفیمکس در چندین مکان درون گیاه فعالیت می نماید که در نتیجه مقاومت گیاه به دیگر نژادهای بیماری زا کاهش نمی یابد . با توجه به وجود مقدار بالایی از پتاسیم و فسفر ، فسفیمکس برای گل دهی محصولات باغی و صنعتی بسیار ایده آل می باشد و در طی دوره رشد به خصوص هنگامی که گیاه به وسیله بیماری های قارچی ضعیف شده باشد می تواند دستگاه دفاعی گیاه را علیه قارچهای بیماری زا فعال نموده و در نتیجه از گسترش بیماری جلوگیری نماید .

در جدول زیر الگوی استفاده از فسفیمکس 20 - 30 برای برخی گیاهان ذکر شده است

نحوه مصرف

نوع محصول

خاکی

 لیتر در هکتار

برگپاشی

( لیتر در 1000 لیتر آب)

5

2

گیاهان باغی

7

2

مرکبات

5 - 7

1.5

درختان میوه

5

2

انگور

6

3

نباتات صنعتی

 

مقدار 100 میلی لیتر در 1000 متر مربع

هیدروپونیک

 

سازگاری :فسفیمکس با اکثر حشره کشها و قارچ کشها بجز دیکوفول ، دیمتوات ، روغن ها و سموم مسی سازگار می باشد . این کود می تواند یک هفته یا سه هفته بعد از مصرف قارچ کش های مسی و روغن ها مورد استفاده قرار گیرد .   

برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه سفارش با ما تماس بگیرید

تلفکس : 07118327629

همراه : 09177131162

Dalin1384@Gmail.com

مهندس سعید رضایی زاده

/ 0 نظر / 46 بازدید