درخت انگور

سلام دوست عزیز

در پاسخ به دوست عزیز رسول از سراب

درخت انگور

سوال : چگونگی مراقبت ازدرخت انگور درهنگام باردهی رامیخواهم بدانم

پاسخ : دوست عزیز برای نگهداری از درخت انگور می بایستی شاخه های اضافی را هرس نمایید تا انرژی بیشتری برای میوه ها وجود داشته باشد . برای جلوگیری از آفات می توانید خوشه های کوچک را گوگرد پاشی نمایید و البته پس از آنکه خوشه ها کمی شکل گرفت برای مراقبت می توانید آنها را درون پارچه هایی بپیچید تا مورد هجوم زنبورها و دیگر موجودات قرار نگیرد . البته دوست من این ها توصیه های عمومی بود و اگر توصیحاتی بفرمایید که درختان انگور را به صورت تجاری هست و یا اینکه در منزل بهتر می توانم راهنمایی کنم .

امیدوارم دوستان هم در رفع این مشکل ما را یاری دهند

با آرزوی موفقیت برای شما

سعید رضایی زاده 

/ 6 نظر / 18 بازدید
کورش

با درود من چند درخت انگور را در خانه(یزد) کاشته ام در حالیکه بعضی از همسایه ها درختان انگور با رشد عالی و باردهی بالا دارند در باغچه خانه من رشد خوبی ندارد تقریبا هفته ای یکبار به آن آب میدهم ضمنا یک نهال انجیر اسرائیلی هم کاشته ام که خوب رشد کرده ولی روی برگهای آن لکه های سفید ظاهر شده است اگر راهنمائی بفرمائید ممنون می شوم با سپاس فراوان

آرانی

با سلام واحترام برادار گرامی تعداد 1000درخت انگور چهار ساله در کاشان ( آران ) با هوای 35-40درجه گرما با سیستم آبیاری قطره دارم لطفا میزان آب مورد نیاز وزمان آبدهی در زمان میوه دادن را راهنمایی نمایید ضمنا انگور ریز دانه میباشد با تشکر آرانی

م شیخ ویسی از زاهدان

با سلام. درخت انگوری مخصوص ناحیه زابل به نام روچه در باغچه منزل کاشته ایم.متاسفانه بعد از سبز شدن درخت وظهور خوشه های انگور بعد از دو تا سه هفته برگهای درخت شروع به زرد شدن وخشکیده شدن می کنند و از بین میروند ودانه های انگور نیز با پوشش سفید کپک مانندی احاطه شده وحبه ها بسیار ریزند درخت نیز ظاهر شادابی ندارد برای بهبود درخت چه کاری باید انجام دهیم؟

بهناز

سوال من تقریبا شبیه کورش است من در خانه (اصفهان) درخت انگوری دارم در صورت امکان میزان اب دادن و مسائلی از این قبیل را برایم در وبلاگتان بنویسید.

سلام .جناب اقاي رضايي زاده درختي انگوردرتهران درب مغازه دارم كه چهار شاخه دارد يكي ازاين شاخهايك خوشه گوره داده ولي ديگرشاخها بارنداده علت چيست باتشكر.

علی

سلام.ما در باغمان در روستا های قم (طینوج) انگو هایمان برگهایشان نیمه خشک شده و لکه های زرد رویشان پیدا میشود و بارشان کم شده و دانه دانه درخت ها خشک میشوند.