بسته بندی

سلام دوست عزیز

کسی در زندگی دوستی بهتر از خود و دشمنی برتر از خود ندارد

بسته بندی

به نظر من بسته بندی یک علم هست ، هر چند شاید در سال های گذشته در ایران چندان توجهی به آن نمی شده و بیشتر محصولات ما به صورت فله و یا بسته بندی های بسیار ابتدایی و نامناسب به بازار عرضه می شده است . ولی در حال حاضر وضعیت کمی بهتر شده و اطلاعات در این زمینه بیشتر و علمی تر شده و با روشن تر شدن مزایای بسته بندی مثل ماندگاری بیشتر ، حمل و نقل آسان تر و ارزش افزوده بالاتر علاقه مندان بیشتری یافته است .

                     بسته بندی                    بسته بندی   

 

امروزه همه کارخانه های تولیدی به این نتیجه رسیده اند که بسته بندی های شکیل تر باعث جذب بیشتر مشتری می شود و مدیران فروش موفق از طراحان برجسته ای برای طراحی نقش و ترکیب رنگ و نوع بسته بندی استفاده می کنند تا بتوانند به راحتی در رقابت چشمی روی قفسه های فروشگاه توسط مشتری پیروز میدان باشند .

یک بخش از بسته بندی مرتبط با کارخانه های تولید کننده هست مثل کارخانه تولیدی ماکارونی و یا تولیدی بستنی که در کنار تولید بسته بندی هم صورت می گیرد و یا کارگاهی ( کارخانه ای ) مجزا برای بسته بندی وجود دارد . مثل کارخانه هایی که بسته بندی جبوبات ، عسل ، سبزی خشک و ... را انجام می دهند .

نبودن اطلاعات کافی در زمینه بسته بندی در سال های گذشته باعث شده تا ایران در این صنعت خیلی عقب بماند و تولید کنندگان ما متضرر شوند . مثلا چای و زعفران ما به صورت فله صادر شده و با نام دیگر کشورها بسته بندی گردیده و با تاسف فراوان در مواردی باز به کشور برگشته و با چند برابر قیمت اولیه به مصرف خودمان می رسد .

سال 86 در یک کارگاه آموزشی که در شیراز برگزار می شد و مدرس آن دکتر تهرانی بود شرکت کردم و آن زمان بود که به ارزش واقعی بسته بندی در تولید ، تجارت و افزایش صادرات پی بردم . دکتر تهرانی حتی علاوه بر مزایای معمول بسته بندی توانایی انتقال فرهنگ با استفاده از نوع بسته بندی به دیگر کشورها هم اشاره می کرد .

ناگفته نماند حتی می توان به بسته بندی صنایع دستی هم اشاره کرد که یکی از نقطه ضعف های ما در صادر کردن صنایع دستی کشورمان به دیگر نقاط جهان هست .

علاقه مندان به تاسیس کارگاه ( کارخانه ) بسته بندی می توانند از طرح های توجیهی و فنی و مهندسی شرکت دالین سبز فارس بهره مند شوند

تولید و بسته بندی ماست پاستوریزه ، بسته بندی خرما ، بسته بندی و فراوری ماهی و غیره

تلفن تماس : 09177131162  مهندس رضایی       WWW.Dalin.ir

 

/ 0 نظر / 9 بازدید