پرورش شتر مرغ

(( باغبانی علمی وبلاگی متعلق به تمامی دوستداران طبیعت ))<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

سلام دوست عزیز

معرفی کتاب : شتر مرغ ( نگهداری و پرورش شتر مرغ )

در راستای حمایت از پژوهشگران و مولفان کتاب های مفید شرکت دالین سبز فارس در بخش هایی از نوشته های خود اقدام به معرفی کتاب های مفید و ارزشمند خواهد نمود .

  • شتر مرغ بزرگترین پرنده جهان است که نه تنها گوشتش سالم ترین گوشت تولیدی و تهی از هرگونه پودر گوشت حیوانات و آنتی بیوتیک ها و هورمون های کمکی برای رشد سریع است ، بلکه پرنده ای است که پرهایش و چرمش نیز ارزش دارد .

شتر مرغ نر سیاه و سفید است و پرهای شتر مرغ ماده خاکستری قهوه ای است . شتر مرغ گیاه خوار است و می تواند خشکی را تحمل کند میانگین درجه حرارت فضای زندگیش 17 تا 19 درجه می باشد و می تواند سرمای 13 درجه زیر صفر را حمل نماید . شتر مرغ 12 ساعت در روز فعالیت کرده و چرای آن کم و بیش گروهی است .

فعالیت های رفتاری شتر مرغ را می توان از روی دم آنها متوجه شد ، مثلا هرگاه پرنده در حالت عادی باشد دم او به سمت پایین است و در حالت تهاجمی دمش را به سوی بالا بر می افرازد و سینه را جلو می دهد . تمیز کردن پرها و شست و شو در شن و آب جزو فعالیت های گروهی شتر مرغ می باشد که نباید از آن جلوگیری نمود . تخم شتر مرغ وزنی معادل 1500 تا 2000 گرم دارد و وزن پوسته آن به تنهایی 300 گرم می باشد .

برای ذبح شتر مرغ آن را به یک جعبه مهار کننده فرستاده و کیسه ای مشکی را بر روی صورتش کشیده و سپس با استفاده از جریان برق حیوان را بی حس کرده و سپس اقدام به زبح حیوان می کنند .

شتر مرغ می تواند با سرعت 70 کیلومتر در ساعت برای مدت 10 دقیقه بدود و قدرت مانور شتر مرغ همانند یک خرگوش می باشد .

برای کسب اطلاعات کاملتری در مورد شتر مرغ و همچنین چگونگی پرورش آن می توانید به کتاب مورد نظر مراجعه نمایید و یا اینکه با ما تماس بگیرید .

مترجم کتاب : مهندس محمد حسین منزهیان

از کلیه پژوهشگران ، مولفان و ناشرانی که تمایل دارند کتاب آنها در وبلاگ باغبانی علمی و همچنین سایت رسمی شرکت دالین سبز فارس معرفی گردد ، خواهشمند است با ما تماس بگیرند .

 

با آرزوی موفقیت برای شما

سعید رضایی زاده

نکته : استفاده و انتشار مطالب فوق فقط با اجازه از باغبانی علمی مجاز می باشد

 

/ 0 نظر / 17 بازدید