بیماری سفیدک در پونه Powdery mildew fungi

سلام دوست عزیز

بیماری سفیدک در پونه Powdery mildew fungi

پونه از خانواده نعنا هست و در طب سنتی کاربرد های فراوانی دارد . و استفاده آن در آشپزی به دلیل عطر فوق العاده اش طرف داران زیادی دارد .

تکثیر آن از طریق ریشه هایش هست و می توانید تکه ای از گیاه پونه همراه ریشه را در گلدان یا باغچه خودتان کشت کنید ، این بوته خودش رشد کرده و گسترش پیدا می کنه .

خاک نسبتا سبک و شامل خاک برگ و خاک معمولی باغچه را می پسندد و اگر رطوبت خوبی برایش فراهم کنید و بتوانید دو هفته یکبار به آن کود دهید محصول خوبی برداشت خواهید کرد و البته ناگفته نماند که یک گیاه دایمی هست .

پونه ای که در عکس می بینید بیماری سفیدک پودری دارد که یک بیماری قارچی هست . راه درمانش کاهش رطوبت و استفاده از سمی هست به نام " توپاز " و اگر هم می خواهید بدون استفاده از سموم تولید کنید می توانید اول رطوبت را کاهش دهید و قسمت های آلوده را برداشت نموده و همچنین در نهایت از کودی به نام " سولفورین کار " را بر روی آن اسپری کنید تا علاوه بر تقویت بوته های پونه ، بیماری سفیدک پودری را نیز کنترل نمایید .

Powdery mildew fungi

The Cure: Reduction humidity, The use of liquid sulfur, Use of fungicide 

/ 1 نظر / 160 بازدید
alizade

سلام وب زیبای شما رو در ضمینه باغبانی دیدم منم حدودا سه سال هست که در ضمینه باغبانی و فضای سبز فعالیت دارم خوشحال میشم به وب منم سر بزنید بنده به عنوان یک مهندس جوان به راهنمایی های شما بسیار نیاز دارم اگرم دوست داشتید لینک بنده را با نام سبز نیوز بزارید توی وب تون