چای سبز

(( باغبانی علمی وبلاگی متعلق به تمامی دوستداران طبیعت ))<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

سلام دوست عزیز

محرمه ، پر از غمه                    سلام بر حسین (ع)

چای سبز          Green tee

معرفی : برگهای این گیاه همیشه سبز است و بومی چین می باشد ، البته امروزه در بسیاری از نقاط دنیا کشت و کار می شود . خواص چای سبز بیشتر از چای سیاه است چرا که تخمیر نمی شود . بیشتر خواص درمانی چای سبز متعلق به پلی فنل هاست که در غنچه ها و برگهای جوان بیشتر است.

اثرات دارویی : بسیاری از مردم عقیده دارند که نوشیدن روزانه چای سبز برای سلامتی مفید است و اعتقاد دارند که اثر زیادی در پیشگیری از سرطان ، افزایش چربی خون ، سفت شدن رگها دارد . به علاوه از بیماری اسهال خونی هم جلوگیری کرده و حتی می تواند در مبارزه با ویروسها ( سرماخوردگی ) نیز مفید باشد . برخی اعتقاد دارند که نوشیدن چای سبز سبب تقویت قوه بینایی شده و همچنین سبب می شود تا فکر آدمی باز شده و بهتر فکر نماید . مصرف زیاد چای سبز ( بیشتر دم کشیده باشد ) دقیقا اثری عکس چای سیاه دارد ، یعنی هر چه چای سبز بیشتر دم بکشد اثر دارویی آن بیشتر می گردد در حالی که هر چه چای سیاه بیشتر دم بکشد اثرات سمی آن افزایش می یابد .

منبع ( با تغییرات ) : روزنامه خبر جنوب – الهه حمیدی

امیدوارم دوستان هنگام نوشیدن چای ، یادی هم از ما بکنند . 

با آرزوی موفقیت برای شما

سعید رضایی زاده

نکته : استفاده و انتشار مطالب فوق فقط با اجازه از باغبانی علمی مجاز می باشد

 

/ 1 نظر / 38 بازدید