تغذيه درخت انار

(( باغبانی علمی وبلاگی متعلق به تمامی دوستداران طبیعت ))<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

سلام دوست عزیز

موضوع : تغذیه در درخت انار

پاسخ به دوست عزیز : مهدی

سوال : چه نوع کودی برای درخت انار منزل مناسب است

جواب : به طور کلی درختان به سه نوع کود به صورت عمده نیازمند هستند . کود ازته ، کود فسفره و کود پتاسه که درخت انار هم از این قاعده پیروی می کند . زمان دادن کود فسفره و پتاسه زمستان ( اواخر بهمن – اسفند ) می باشد و در واقع این کودها باید مدتی در زمین باقی بمانند تا برای گیاه قابل جذب شوند . اما کود ازته باید در فصل رشد داده شود ( بهار ) و معمولا کود ازته را به سه قسمت تقسیم کرده یک قسمت را با شروع فصل بهار به درخت می دهند یک بخش را هنگامی که میوه ها به اندازه فندق شدند و یک بخش هم پس از برداشت محصول انجام می گیرد .

میزان کود دهی به سن درخت و مواد غذایی خاک بستگی دارد . برای یک درخت انار در منزل دادن 30 گرم کود ازته در هر مرحله ( 100 گرم در سال ) باید کافی باشد .

انار                                  درخت انار                    

  

توصیه : سعی کنید هر سه سال یکبار از کود دامی برای کوددهی باغچه خود استفاده نمایید و در صورت مشاهده کمبود و ضعف در گیاه خود از کودهای شیمیایی و کامل نیز کمک بگیرید .

با آرزوی موفقیت برای شما

سعید رضایی زاده

 

 

/ 5 نظر / 63 بازدید
سامان

سلام در مورد احداث باغ انار از شروع تا باردهی . می خام 8 هکتار باغ انار بسازم. قبلا از همکاری حضرت عالی تشکر و قدر دانی مینمایم.

سامان

سلام در مورد احداث باغ انار از شروع تا باردهی . می خام 8 هکتار باغ انار بسازم. قبلا از همکاری حضرت عالی تشکر و قدر دانی مینمایم.

مهرداد صمدانی

در باره کود برای انار که نوشتید کود ازته.فسفره و بتاسه این کودها هر کدام سوا هستند یا میشود آنها را با هم خرید در ضمن اگر ممکن است نام این سه کود را به انگلیسی بنویسید متشکرم و باینده باشید.

آرش

سلام لطفا در توصیه خود دقت کنید در خصوص کود ازته : از زمان اواخر زمستان تا اواخر پاییز نباید به در خت انار کود ازته داد

آرش

باعرض پوزش منظور از اواخر زمستان تا اواخر اردیبهشت میباشد زیرا منجر به رشد رویشی شده و گلدهی را با مشکل روبرو میکند