کاشت درخت ازگيل

سلام دوست عزیز

کاشت درخت ازگیل

در پاسخ به دوست عزیز خاطره

سوال : آیا ازگیل را می توان از طریق هسته اش کاشت ؟

پاسخ : دوست عزیز راحت ترین و بهترین کاری که برای کاشت درخت ازگیل می توان انجام داد کاشت هسته آن هست . بهتر است بعد از خوردن میوه ازگیل بذر آن را جدا کرده و بکارید چرا که اگر آن را برای مدتی رها کنید خشک شده و پوستش از بخش داخلی جدا می گردد و احتمال سبز شدن آن کمتر می گردد ( این تجربه شخصی هست و منبع علمی ندارد ) .

دوست من امیدوارم که درختان ازگیل شما سریعتر سبز بشوند و میوه های خوشمزه ای هم داشته باشند . یادت نرود از سبز شدن و میوه دادن آنها برایم بگویی !

/ 6 نظر / 1294 بازدید
سعيد

سلام من يک درخت ازگيل رو از طريق بذرش يا همون هستش خيلی سال پيش (بچه بودم) کاشتم تو گلدان . سبز شد منتقلش کردم به باغچه الان خيلی بزرگ شده ولی يک مشکلی که دارم اينه که ميوه نميده فکر کنم الان حدود ۱۰ سال يا حتی بزرگتره سر اين قضيه خيلی حالم گرفتست . از يک طرف هم بابام بی کار میشه گير ميده بهش که جا گرفته تو باغچه و قطعش کنيم ولی چون خودم کاشتمش و از دانه کاشتم و الان خيلی بزرگ شده دلم نمياد (يه جورايی دوستش دارم) ميشه راهنمايی کنيد چرا ازگيل من ميوه نميده؟ اگه خواستيد ميتونم عکسش رو هم ميل کنم قربونش برم پسرم الان جدا درختی شده

آذر

من اين كار را كردم وسبز شده وميوه هم داده.

آراد

سلام دوست خوبم پوسته ی هسته ی ازگیل کمی سخت است و به همین خاطر اگر بخواهیم آنرا به صورت مستقیم بکاریم دیر جواب می دهد در کشاورزی مدرن هسته آنرا در محلولی اسیدی با آب گرم می خوابانند تا کمی پوسته ی آن نازکتر شود البته این کار بسیار حساس می باشد پیروز باشید و سربلند ... همچو سرو

مهدی

سلام . چه طوری؟ من الان چند تا بذر ازگیل رو تو گلدون کاشتم . این پیام های برو بچ یکم منو ترسوند یکی میگه میوه میده یکی میگه نه نمیده !!! ببینم درختش بیرون هست بگیریم خیالمون راحت بشود آیا؟

sanaz

سلام بچه ها میشه روشش بهم بگید چجور بکارمش مو بهه مو

فاطمه

با سلام.چند روزیست که هسته ازگیل کاشتم و روزی یک مرتبه بهش آب میدم ولی هیچ اثری از گیاه نیست.آیا باید تو آفتاب باشه؟ بعد چند روز جوانه میزنه؟