گیاه حرا

(( باغبانی علمی وبلاگی متعلق به تمامی دوستداران طبیعت ))

سلام دوست عزیز

دوست من 15 اردیبهشت روز شیراز بر شما گرامی باد

دوست من شیراز در این فصل زیباتر از همیشه هست . پر از گلهای رنگارنگ بهاری و زمین هایی که سبز سبز هست . حتما در اولین فرصت به شیراز سفر کنید . من هم خوشحال می شوم که در خدمت باشم . راستی هوای شهر شما این روزها چطور هست ؟

گیاه حرا

به درخواست دوست عزیز عاطفه

تیره حرا           Avicenniaceae  نام انگلیسی Avicennia marina

درختی کوچک هست که در کنار ساحل رشد می کند و دارای ریشه های تنفسی می باشد ( این ریشه ها از خاک بیرون می آیند و به تنفس گیاه کمک می کنند ) . از این گیاه بیشتر به عنوان علوفه و غذای دام استفاده می کنند . این درختچه در منطقه ای که دچار جذر و مد می شود رشد کرده و به همین دلیل خیلی ارزشمند می باشد . البته ناگفته نماید در بعضی مواقع هم از چوب آن برای ساخت لنج و کشتی استفاده می کنند .

درخت حرا

درخت حرا

این گیاه در بندر گواتر ، بندر جاسک ، بیابان سیریک ، بندر تیاب ، بندر خمیر ، جزیره قشم ، بندر عسلویه رشد می کند .  

دوست من اگر در مورد گیاه حرا اطلاعات بیشتری داری ممنون می شوم تا برای من هم ارسال کنی تا هم اطلاعات من بیشتر شود و هم دیگر دوستان از آن بهره مند شوند .

 

با آرزوی موفقیت برای شما

سعید رضایی زاده

 

/ 2 نظر / 10 بازدید
محمد

دوست عزيز سلام. فکر مي کنم دوست داشته باشي که آمار بازديد کنندگان وبلاگتو همچنين کامنتينگت بالا بره بهترين راه براي اين کار تبليغ وبلاگت هست شما مي تونيد در سايت ما وبلاگت رو با قيمت خيلي پايين براي دو ماه تبليغ کني (هر پيکسل 250 تومان براي دو ماه) منتظر پيغامت هستم. وبلاگ خوبي هم داري. موفق باشي. تا بعد... خداحافظ

علی

سعيد جان. ممنون از اينکه اين سايت را راه انداختی. شاد و موفق باشی.