درخت زیتون

سلام دوست عزیز

مشورت هنری هست که می توانید همه را به همکاری وا دارید

درخت زیتون

سوال : دوست عزیز راضیه

آیا باغات اطراف تهران مثل کرج و شهریار قابلیت کاشت زیتون را دارند؟ در صورت امکان این کار صرفه اقتصادی در این مناطق دارد؟(از لحاظ بازارو صنایع تبدیلی و...)

   درخت زیتون                         درخت زیتون

پاسخ : دوست عزیز درخت زیتون یک درخت مقاوم و کم توقع می باشد و البته شرایط خشک را بیشتر می پسندد . به طور کلی درخت زیتون را در محل هایی کشت می کنند که زمین چندان غنی نیست و  یا آب کافی در دسترس نمی باشد و یا اینکه مثلا دامه کوه هست و سنگلاخ می باشد . در صورتی که زمین مناسب و خوبی داشته باشید بهتر است درختانی که بازدهی بیشتری دارند مثل سیب را کشت نمایید . لطفا مشخصات زمین خود و میزان آبی که در اختیار دارید را بنویسید تا بهتر بتوان راهنمایی نمود .   

/ 4 نظر / 44 بازدید
رضاي

با سلام لطفا" در خصوص نحوه ي بارور شدن درخت زيتون توضيح دهيد وبه آدرس اميل ارسال فرمائيد با تشكر

سیروان

دوست عزیز سلام من اهل سنندج هستم و بسیار دوست دارم در بخش تولید زیتون فعالیت نمایم همانطور که مستحضرید سنندج دارای آب و هوای معتدل و نیمه خشک میباشد ولی زماستانهای بسیار سردی دارد که دمای هوا به 20 درجه زیر صفر نیز میرسد آیا می توان در این مکان به کاشت زیتون ژرداخت در زمن زمین بنده به مقدار 5/1 هکتار و دارای آب نیز می باشد حال اگر درخت به صرفه دیگری می شود کاشت ممنون میشم راهنمایی بفرمایید/0

سعید

در کرمانشاه (منطقه سردسیر استان( شهرستان دالاهو))میشه درخت زیتون کاشت؟؟ دمای بهار آن بین 3 درجه تا 35 درجه و دمای تابستان تا 40 نیز میرسد. و در زمستان و بهار بارندگی زیاد می باشد و زمین آن سنگلاخی است. آیا میشود به صورت دیم بکاریم؟

jamshid

لبا سلام طفا در مورد بارور شدن درخت زیتون توضیح دهید و ب ادرس امیل ارسال فرما ئید