جعبه لاينتر جی ۵

(( باغبانی علمی وبلاگی متعلق به تمامی دوستداران طبیعت ))

سلام دوست عزیز

جعبه لاینتر = جی 5 ( عمومی - کاربردی )

این روزها بازار جعبه جی 5 بسیار گرم شده و تبلیغات زیادی بر روی آن می شود . در ابتدا بگویم نام اصلی این جعبه یادگیری لاینتر است که بر گرفته از طراح آن که محققی اتریشی به نام " سباستین لاینتر " می باشد . هدف و نحوه کار این جعبه بر اساس انتقال اطلاعات از حافظه کوتاه مدت ما که موقتی است به سمت حافظه بلند مدت که تقریبا دائمی است می باشد .

ساخت و استفاده از جعبه لاینتر بسیار ساده و راحت هست .

نیازمندی ها :

 قوطی خالی کفش ، رشته ، شیرینی و ... 1عدد  - تعدادی مقوای ساده - چند برگ کاغذ A4 - چسب آبی

جعبه لاینتر ( جی 5 ) از 5 قسمت تقسیم شده است و شما می بایستی موضوعات یادگرفتی را در روی برگه های مجزا نوشته و مطالعه نمایید . مثلا کلمه Blue را در یک سمت کاغذ نوشته و معنی آن " آبی " را در سمت دیگر برگه بنویسید .

مراحل کار :

روز اول : تعدادی برگه یادگری را تهیه نمایید و یکی دوبار مرور کنید و سپس در خانه اول قرار دهید و این کار را به صورت روزانه ادامه دهید

روز دوم : ابتدا برگه های دیروز را برداید و از خود سوال بپرسید ، اگر پاسخ را می دانستید آنها را به خانه دوم منتقل نمایید و اگر پاسخ را بلد نبودید آنها را کنار برگه های جدید در خانه اول قرار دهید

روز سوم : به برگه های خانه دوم دست نزنید ، چرا که ظرفیت این خانه دو گروه برگه است . مجددا برگه های خانه اول را بخوانید و اگر پاسخ را می دانستید به خانه دوم و اگر پاسخ را بلد نبودید در خانه اول قرار دهید .

روز چهارم : ابتدا از خانه شماره 2 شروع می کنید . چرا که این خانه ظرفیت دو گروه برگه را داشته است و روز قبل تکمیل شده است . اگر پاسخ را می دانستید آنها را به خانه شماره 3 منتقل نمایید .

توجه داشته باشید که بین گروه های مختلف را با یک کاغذ رنگی جدا نمایید تا موضوعات مورد مطالع در هر روز مشخص شود

ظرفیت خانه شماره 3 چهار گروه است و بدین معنی که شما باید چهار روز صبر نمایید . ظرفیت خانه شماره 4 هشت گروه می باشد . ظرفیت خانه شماره 5 هم 15 گروه هست . نوجه داشته باشید که اگر بین کار خود وقفه نداشته باشید ، پس از گذشت 30 روز اولین گروه از جعبه خارج می گردد که شما می توانید آن را بایگانی نمایید تا پس از گذشت چندین ماه دوباره آن را مرور نموده و از حافظه خود اطمینان حاصل نمایید .

5

4 3 2 1

نکته : در هر مرحله که به سوال یک برگه نتوانستید پاسخ دهید بایستی آن را به خانه شماره 1 منتقل نمایید .

منبع : با تشکر از کانون فرهنگی آموزش  

با آرزوی موفقیت برای شما

سعید رضایی زاده

نکته : استفاده و انتشار مطالب فوق فقط با اجازه از باغبانی علمی مجاز می باشد

/ 1 نظر / 9 بازدید
آمین منوچهری

صائب سافت از گذشته ای دور با نرم افزار های مختلف همراه ایرانیان بوده است ، و هم اکنون بیشتر با نام دیکشنری صائب سافت برای دوستان نام آشناست .جدید ترین محصول این شرکت دیکشنری کلاس A صائب سافت می باشد که شامل : -دو عدد جعبه یادگیری لایتنر -فلش کارتهای چاپ شده کتاب 504 -نسخه کامل دیکشنری صائب سافت با امکانات ویژه از جمله جعبه لایتنر دیجیتالی می باشد که در صورت دریافت شماره سریال از شرکت می توانید بصورت رایگان از فلش بانک صائب جهت جعبه لایتنر دیجیتال استفاده نمایید . این شرکت همواره آخرین نسخه از دیکشنری خود را به دو دلیل با تمامی امکانات بر روی سایت قرار می دهد 1) افراد به صورت رایگان دانلود نموده و با امکانات کم و دامنه لغتی محدود استفاده کنند 2)افرادی که از شرکت شماره سریال دریافت نموده اند محصول خود را رایگان بروزرسانی کنند . با سپاس مدیر سایت صائب سافت ،امین منوچهری.