تنظیم کننده رشد گیاهان فیوتاپ

ما برای بهترین بودن تلاش می کنیم

سلام دوست عزیز

تنظیم کننده رشد گیاهان

فیوتاپ

این محصول توسط شرکت فیوچراکو در اسپانیا که تولید کننده انواع کودهای تغذیه ای ، محرکهای رشد گیاه ، ترکیبات مقاوم کننده گیاه در برابر امراض و تنشهای محیطی و عوامل بیولوژیکی کنترل آفات و بیماری های گیاهی می باشد تولید شده و به صورت انحصاری توسط شرکت فروغ دشت در کشور ایران توزیع می گردد .

فیوتاپ علاوه بر رفع کمبودهای عناصر کم مصرف مورد نیاز گیاه در بهبود رشد رویشی گیاه بسیار موثر می باشد . همچنین انرژی لازم برای رشد زایشی گیاه را تامین نموده وسبب تولید و نگهداری گل بر روی گیاه می گردد . خصوصا از جهت درشت شدن میوه ، رنگ میوه و یکنواختی اندازه آنها نقش بسزایی را ایفا می کند . عناصر کم مصرف آن بصورت کلات ( EDTA ) می باشد . در این کود عصاره علف های دریایی با ترکیب آلی و قندی ، سیتوکنین ، اکسین ، جیبرلین و ویتامین ها ترکیب شده است .

ترکیب و درصد مواد متشکله این کود در جدول ذیل آورده شده است .

ترکیبات

درصد وزنی

عصاره علف دریایی

6

نیتروژن

2

مس کلات

0.05

منگنز کلات

0.1

آهن کلات

0.21

روی کلات

0.53

کلات منیزیم

0.3

 

فیوتاپ برای تمام محصولات کشاورزی و در طی دوره رشدی گیاه استفاده شده و سبب افزایش متابولیسم فیزیولوژیکی گیاه می شود . در خاکهای با اسیدیته بالا که مقادیر بر در اندام های هوایی گیاه بالا می باشد فیوتاپ به راحتی می توان استفاده نمود . الگوی استفاده از این کود برای برخی از محصولات کشاورزی در جدول ذیل آمده است .

نوع محصول

برگپاشی ( لیتر در 1000 لیتر آب )

دفعات مصرف

خیار / خربزه

2 – 3

3

مرکبات

2 – 3

4

غلات

2.5

2

پنبه

2.5

3

برنج

2.5

2

درختان میوه

2-3

 4

پسته

2 – 3

/ 0 نظر / 10 بازدید